| CdeMetal a întrebat:

Am nevoie de permis port arma pentru o katana?
Acele katane de 400 lei sunt bune de ceva?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Alea de 400 de lei o sa rugineasca in cativa ani + ca teaca e cel mai probabil de plastic. O sabie facuta prin metoda traditionala japoneza incepe de la minim 3-4000 de euro si creste o data cu vechimea, nivelul de detalii si reputatia fierarului.

Poti sa o tii in vitrina fara nici un fel de autorizatie dar e arma alba asa ca nu ai voie sa mergi cu ea nicaieri,

2 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ceva mai mult de 400 lei costa doar sa privesti o katana adevarata

| seularts a răspuns:

Nu ai nevoie de permis daca nu o porti pe strada happy Si da, sunt extrem de bune la taiat painea si tocat legumele! Pefect pentru tine daca vrei sa fi un fruit ninja!