| enduro a întrebat:

Stie cineva cum se obtine un permis de port arma?

7 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

@gigel68 in ziua de azi nu mai conteaza daca ai sau nu dusmani. Vine un psihopat si iti trage cateva gloante in cap si esti pa. De exemplu cazul Gore de la Cluj,parca dementu ala a impuscat sau ce-a facut a taiat cu sabia pe cineva. Asa ca mai bine ai un pistol la tine,pentru siguranta ta,nu pentru a te da mare. Asta depinde si de ce teste trebuie sa treci,ca sa primesti permis. Daca sunt niste teste grele si bine facute,nu cred ca orice cocalar ar mai putea sa primeasca asa usor. Daca ai o arma trebuie sa fi si resbonsabil cum si pe cine o folosesti. Asa e, multi au arme care sunt cu capul si distrati mai mult, vrand sa fie smecheri cu o arma in mana. bye.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

@gigel68 chiar daca si l-a schimbat(avatarul) tot il tin eu minte cum arata. oh go on Ai dreptate, cocalarii namber uan vor sa iasa din anonimat cu lucruri care atrag mai bine atentia din jur. bye

| gigel68 a răspuns:

Mai bine te abtii. m-am saturat sa vad cocalari care se impusca intre ei. totusi la ce iti trebuie arma? (daca-mi raspunzi ca ai multi dusmani am sa te consider un mare cocalar)

| gigel68 a răspuns:

@PaladeOvidiu "...Asa e, multi au arme care sunt cu capul si distrati mai mult, vrand sa fie smecheri cu o arma in mana..."
uita-te ce avatar are cel care a intrebat de permis... crezi ca ar merita sa primeasca drept de detinere/port/folosire a unei arme de foc?
sunt pentru liberarizarea accesului populatiei la arme, dar la salariile romanilor, armele sunt foarte scumpe, nu si le iau oamenii de rand sa se apere, si le iau smecherii si psihopatii care ajung sa le foloseasca impotriva oamenilor de rand.
cati doctori, profesori, vanzatori de supermarket, sau alti oameni normali detin arma? dar cocalari?

| Gabonne1982 a răspuns:

Cerere,test psihologic ...etc.Depinde de arma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai spus ce fel de arma, letala ori neletala, asa ca nu pot sa-ti dau un raspuns exact, din pacate.
Pe viitor formuleaza intrebarea cu detalii critice.