| anonim_4396 a întrebat:

AM NEVOIE DE RASPUNS URGENT!

Sora mea este in Spania cu mine, dar ea este minora si a avut procura dar pe care a pierdut-o,si trebuie sa venim acasa urgent, nu mai au timp parintii sa faca alta, sunt amandoi divortti si in Romania, intrebarea este poate trece fara procura la vama sau o intoarce inapoi sau ce se intampla?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Declaratia notariala (nu procura) este necesara doar pentru iesirea din Romania, la intrarea in tara nu este necesara, este destul sa aiba cartea de identitate sau pasaportul.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La întoarcerea în România NU aveţi nevoie de acea Declaraţie notarială!

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat lal inkul :
http://www.tpu.ro/......-parin-ii/

Toate cele bune!