| alexandra01 a întrebat:

Am o problema. In luna martie am fost sunat de catre un politist care mi-a spus ca in urma cu o luna am lovit o masina intr-o parcare, masina fiind foarte putin avariata. Pana atunci nu m-a sunat nimeni sa imi spuna si eu nu am stiut ca am lovit-o. De atunci nu am mai primit niciun telefon pana azi, cand am primit instiintare acasa sa predau permisul pentru fuga de la locul accidentului, Problema e ca eu ma aflu in Anglia de 2 saptamani. Nu am cum sa vin sa il predau. Ce o sa se intample? Multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa trimiti permisul prin posta, eventual cu confirmare de primire. O sa fii si amendat pentru parasirea locului accidentului.

| JohnnyBi a răspuns:

Il predai la consulatul/ambasada romana din Anglia. usor.