| Averie a întrebat:

Am primit o amenda la RATB. Nu intentionez sa o platesc. Nu am proprietati pe numele meu deci nu pot sa mi-o puna la impozit. Adresa din buletin pe care au notat-o este o proprietate pe care in prezent familia mea nu o mai detine. De fapt, toata lumea din rudele mele de gradul I sta cu chirie. Eu stau la un camin de studenti si intentionez sa raman aici pe o perioada nedeterminata.

Ce pot sa-mi faca? Chiar daca trimit citatie de judecata n-o s-o vada nimeni. Nu mai sta nimeni acolo din familia mea. Nimeni nu o poate plati.

Cum dau astia de mine chiar daca ar fi sa fiu condamnata la munca in folosul comunitatii. Nici nu voi sti sa vin la proces.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca chiar vor sa te gaseasca, te vor gasi. Depinde si de amenda, daca este o suma mica nu se vor obosi sa te caute.

| victorandrei a răspuns:

Poti avea probleme cand o sa ai proprietati pe numele tau. Va fi inclusa amenda la impozit.

| Q69 a răspuns:

Bratul lung al legii te va gasi cand va fi lumea mai draga