| Burcix a întrebat:

Am primit o citatie de la tbi leasing si sunt nelamurit in legatura cu:"S-a procedat la infiintarea propririi" inseamna ca proprirea sa efectuat deja sau de acum se va face? va rog cineva care cunoaste legislatia.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate ai primit o instiintare, citatii pot emite doar organele de stat, judecatoresti sau notarii pentru procedura succesorala si nu firme particulare.
Daca spune ca s-a infiintat poprirea (nu proprirea) inseamna ca deja a fost trimisa o adresa de infiintare, de catre executorul judecatoresc, la locul tau de munca si/sau la banci unde ai conturi, urmand sa-ti fie retinuta suma cu care esti dator. Numai bine!