| gheghe2121 a întrebat:

Am primit o citatie de la politie pentru proximitate si nu stiu ce inseamna.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la sectie sa vezi ce legatura are

| darrio2007 a răspuns:

Ceva ai facut, avand in vedere cu ce se ocupa Politia de proximitate. Mergi la sectie si afli.

| Fatamuntilor a răspuns:

DE la wikipedia citire
Rolul polițistului de proximitate

Se află zilnic, cel puțin câteva ore, pe teren având rolul de a asculta problemele cetățenilor din aria care îi este arondată și de a oferi soluții de rezolvare conflictelor sau stărilor potențial tensionate.
Acționează ca o persoană de legătură între cetățeni și instituțiile abilitate să soluționeze cererile legitime ale acestora.
Se implică în conflictele dintre vecini și poate media aceste conflicte fiind un negociator profesionist și având avantajul cunoașterii legislației în domeniu.
Îi ajută pe bătrâni sau pe cei cu handicap fizic ori mental să se ferească de infractori sfătuindu-i cu privire la acțíunile pe care aceștia trebuie să le ia pentru a nu deveni victime.
Este un bun consilier pe probleme cetățenești.
Participă la cererea unităților de învățământ la acțiuni de popularizare a modalităților de prevenire a abuzurilor sau infracțiunilor, acțiuni de popularizare a riscurilor generate de utilizarea drogurilor.

| Zuzu1991 a răspuns:

Proximity alert, launch countermeasures

chestia asta suna folosita in romana pentru politisti, cum folosesc IMBECILII DE STRAINEZI DE PE WIKIPEIA cuvantul "ciot" ca sa descrie pagini incomplete, ciot se foloseste numai in cazuri extrem de particulare, dar pentru UN STRAINEZ IMBECIL DE PE WIKIPEDIA asta e mult prea greu de inteles

acum, trecand peste, cel mai probabil ca esti dorit pentru ca ai fost martor la ceva, sa te intrebe daca ai vazut ceva sau nu, sau pentru un caz social, sau ceva asemanator, in locul tau, dat fiind faptul ca nici macar nu e o citatie de organ de ancheta, le-as da telefon si i-as intreba de dulce, inainte ca persoana mea sa isi multe hoitul pretios pana la piulitie

| InYourMind a răspuns:

Ce ai făcut frate laughing

| gheghe2121 explică:

Faza e ca nu stiu ce inseamna proximitate