| Daniel23August a întrebat:

Am prostul obicei de a schimba portofelul si sa uit permisul auto si buletinul acasa in alt portofel. Daca sunt oprit la un contro de rutina si prezint copie xerox dupa aceste doua acet voi fii sanctionat in vreun fel de catre politist pentru ca nu am la mine originalele? Multumesc pentru un raspuns rapid si bun dau funda. multumesc.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti fi sanctionat cu amenda.

| BSwwatch a răspuns:

Da vei fii sactionat, daca e prost dispus organulhappy, eu am patit-o si din pacate era prost dispus!

| xalexandru12310x a răspuns:

Nu cred dar cel mai bine e sa ai originalele la tine daca nu, poti arunca unul dintre portofele sau dail cuiva

| Daniel23August explică:

Adica sa inteleeg ca legal nu am voia sa conduc doar cu o copie dupa buletin si permis. cat de rau te-a sanctionat