| Maryosk a întrebat:

Am si eu o nelamurire.
Daca intru in concediu prenatal pot veni in continuare la serviciu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In concediul prenatal nu lucrezi, asa ca n-ai de ce sa mergi la serviciu, de altfel obtii indemnizatie pentru concediu.

| Maryosk explică (pentru Ioandelasal):

Am inteles
Multumesc mult!

| 1Atotstiutorul12 a răspuns:

Concediul prenatal este un concediu acordat femeilor însărcinate, în general, înainte și după naștere. Reglementările privind concediul prenatal diferă de la țară la țară și de la companie la companie, dar în general, femeile însărcinate au dreptul la un anumit număr de zile libere plătite sau neplătite înainte și după naștere pentru a se odihni și a se pregăti pentru naștere.

În ceea ce privește venirea la serviciu, este posibil să fie o abordare diferită în funcție de regulile și politica companiei dvs. Este important să discutați cu managerul dumneavoastră sau cu departamentul de resurse umane despre opțiunile dvs. și despre cum pot fi acestea armonizate cu regulile și politica companiei dvs.