| Humăn a întrebat:

Am si eu o problema..eu, fata de parintii mei, am in certificatul de nastere si CNP numele de familie gresit, am a in loc de ă. La parinti scrie numele lor si numele lor de familie dar cu a in loc de ă. Deci pe mine ar trrebui sa ma cheme cu ă nu cu a. acum am inceput si liceul iar pe catalog am cu ă. Asa ca am un nume in certificat si in CNP si altul in catalog. ce se intampla? :@

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge la Starea civila sa-ti corecteze greseala din certificatul de nastere si apoi la SPCLEP pentru preschimbarea cartii de identitate.