| pamparam20 a întrebat:

Am si eu o problema urgenta. Vreau sa aflu anumite informatii despre tatal unui prieten de al meu. baiatul sta cu mama lui dar sunt multe zvonuri precum ca el ar fi copil din flori, altii sustin ca i-a murit tatal, altii ca la parasit cand era mic. as dori sa stiu cine e tatal sau si cateva lucruri despre el sau macar daca e decedat sau nu. exista astfel de programe? stiu ca exista la primarie la evidenta populatiei dar asa pe net nu este? sau daca aveti voi programul dar nu-l puteti da pentru ca stiu ca e cam ilegala chestia asta spuneti-mi va rog si va dau numele baiatului si orice detalii despre el ca sa vad cine ii sunt parintii. dau funda as fi recunoscatoare daca mati ajuta...

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista asa ceva pe internet, asa ca date poti afla doar de la starea civila si de la evidenta populatiei(SPCLEP), doar ca acestea furnizeaza astfel de date doar daca ai motive intemeiate si curiozitatea nu este un motiv bun. Numai bine!

| paulpaul25 a răspuns:

Lasa-ma sa te ajut! In primul rand nu exista nici un program cu evidenta persoanelor, eventual site-uri dar ca sa gasesti o persoana trebuie ca ea sa se fi inregistrat in prealabil, altfel nu ai cum si cum site-urile acelea nu sunt romanesti, putin probabil ca persoana aceea, in cazul tau tatal acelui baiat sa fie inregistrat. Eventual poti afla detalii de la cineva din familia sa. De exemplu te poti imprieteni cu o verisoara sau un verisor de-al lui si dupa ceva timp sa o intrebi, altfel nu prea poti afla, dar un lucru pot sa iti spun sigur! Un asemenea program nu exista, chiar daca vei gasi ceva pe internet, programe de descarcat sunt doar virusi sau prostii! Mult noroc!

| Amilik a răspuns:

Dar de ce este asta o problema pentru tine? Te-a rugat baiatul sa il ajuti sa afle cine e tatal lui? De cele mai multe ori e mai bine sa nu te amesteci in probleme familiale care nu iti apartin.

| ConducereaLumi a răspuns:

Iti trebuie numele, unde lucreza, unde sta, cate facultati are, daca a facut toate clasele big grin (tata)... daca e la mama baiatului cauti lefel si trebuie sa gasesti si cu cine sa casatoriit da Te anunt de acum cai foarte greu

| pamparam20 explică (pentru ConducereaLumi):

Pai ma laughing daca as sti toate astea despre el pentru ce miar mai trebui program sa aflu despre el? daca stiu si cum il cheama si unde lucra si ceai mai zis tu peacolo mie destul...dar nu am cum sa aflu asta

| Robertofachiru a răspuns:

Ce copila naiva esti...

| pamparam20 explică (pentru Robertofachiru):

Daca nu ai un raspuns clar mai bine taci.

| MaddSkillz a răspuns:

Gaseste-mi familia se numeste emisiunea laughing cauta'l laughing

| pieptdepuiprajit a răspuns:

Cat de destept/desteapta trebuie sa fii sa crezi ca exista un astfel de program pe internet? Nu imi vine sa cred.

Si pana la urma care e treaba ta? Daca nu vrea sa iti spuna el, asta e. Nu iti mai baga nasul.

| SpriteDouaPuncteP19 a răspuns:

Trebuie sa te duci la primarie atat daca nu stii nuci un nume nu daca e poti sa-l cauti p facebook... dp parerea mea cam toata lumea are facebook happy