| lilskies a întrebat:

Am trecut numele mamei din certificatul meu de naștere într-un document recent care cere numele părinților dar pe ea o cheamă altfel in prezent are ceva?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este important. In orice caz daca o sa mai ai nevoie s-o mentionezi in alt document vei scrie numele actual si in paranteza vei scrie fosta...

| lilskies explică (pentru Ioandelasal):

Cu cine mă pot consulta dacă am astfel de probleme?

| Ioandelasal a răspuns (pentru lilskies):

Cu persoana/firma/institutia care iti solicita actul.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, are, deoarece nu corespunde cu numele real din buletinul ei, iar daca inscrisul este intr-un document oficial, nu este valabil si nici legal.

| lilskies explică (pentru Violleta2022):

Păi să ziceam ca ea divorțează și trece pe numele de fată si eu acolo am trecut numele de fată