| 098760 a întrebat:

Am un prieten de 3 ani mereu ma face sa ma simt iubita, ma alinta si se simte iubirea dar de multe ori ma inseala venind apoi cu scuza ca nu se poate abtine, ca stie ca nu ma merita, si ca asa sunt toti barbatii. Oare ma iubeste sau nu?

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sunt multe feluri de iubire si multe feluri de iertare.

Nu suntem toti asa.

Daca ti-as spune ca e loc si de mult mai mult rau, te-ai simti mai bine?! In viata trebuie sa avem intelepciunea de a intelege, bucura, accepta, si, uneori resemna!

Alegerile iti apartin!

| Linda a răspuns:

Nu sunt toti barbatii asa. Sa evite sitautiile in care este ispiti cu din astea. Daca atunci cand tu esti insarcinata cu al doilea copil de exemplu, el tot continuand acest stil, chiar te paraseste? Ar fi bine sa se maturizeze si sa invete autocontrolul. Doar nu suntem animale.

| moonY a răspuns:

Nu te iubeste, dar se intoarce pentru ca ii este bine langa o persoana care il iubeste.
ar trebui sa'l parasesti. dar nu poti.nu'ti ramane decat sa ramai langa el, sa'l accepti asa cum este, sa nu'i reprosezi nimic si mai important, sa nu'i ceri sa se schimbe.
nu e obligat sa se schimbe pentru tine, daca nu'si doreste, cum nici tu nu esti obligata sa continui relatia asta.
acorda'i libertate, daca asta il face pe el fericit, si ramai langa el, daca asta te face pe tine fericita

| sy46 a răspuns:

Parerea mea e ca te lasi calcata in picioare.Deja stie ca orice ar face, vine la tine cu aceeasi poveste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat ca asa sunt toti barbatii, asta este o scuze pentru. cei slabi.De iubit nu te iubeste, daca te-ar iubi nu te-ar insela nici cu gandu...acum ramane la alegerea ta daca vrei sa te complaci in situataia este pentru. ca el nu o sa se schimbe niciodata, daca a facut-o si a2-a oara si a3-a oara o va face si a1000-a oara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Situatia asta*

| ☺Clau☻ a răspuns:

Pai daca te-ar iubi cu adevarat nu te-ar mai insela.Presupun ca l-ai iertat de multe ori si deja stie ca daca mai calca 1 data stramb tot o sa fie iertat si asa o sa continue sa te tot insele.Ar trebui sa discuti cu el si sa-i spui ca daca mai face chestia asta il parasesti si vezi cum reactioneaza, daca mai face si daca tot nu se opreste atunci e clar ca nu te iubeste.Atunci cel mai bine pentru tine ar fi sa te desparti de el, pentru ca in timp tu o sa ajungi sa-l iubesti tot mai mult si prin chestiile ce le face el o sa te raneasca tot mai tare