lolita
| lolita a întrebat:

Am vazut fete(minore) care isi pun poze aproape dezbracate pe hi5, si de acolo faimosul blog(cred)" sunt pitzipoanca, deci exist!", le afiseaza fara rusine. Asta nu inseman ca este pornografie infantila? De ce nimeni nu
ia masuri? Daca anumite persoane sunt prinse ca-si trimet poze cu minori sunt acuzati de pornografie infantila si platesc pentru asta, dar asazisul blog arata pozele in vazul lumii. va dau si un lik sa va convingeti: http://pitzipoanca.org/2009/11/no-toys/#comments
http://pitzipoanca.org/2009/11/alte-ploade-fara-viitor/# comments
http://pitzipoanca.org/2009/11/rastignita-pe-gresie/#com ments
si nu va mai arat nimic, deoarece nu vreau sa ma acuze si pe mine.

46 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Nu vad unde e problema. Ar trebui sanctionat hi5-ul, si nu cel ce copiaza pozele de acolo. El ce vina are? Sau doare adevarul? Ca sunt prea multe panarame? Usor, calm, nu va agitati. Exista si cocalari.ro.
Dar, tu n-ai adresa de hi5 sa ne clatim si noi ochii?batting eyelashes

nony
| nony a răspuns:

Pornografie infantila implica un act sexual, sau caracter pornografic, nud etc.
Dar nu asta e problema, problema este ca tot mai multe fete au fata de acrite porno, se comporta si executa ca in filme.Sexul la 13 ani nu mai este subiect tabu de mult timp, deja suntem la capitolul zooflie, sex cu anaconde, cu porci (la propriu) caii au iesit de mult din schema.Va urma sex cu vulturi sau lilieci? Nu se stie, dar se stie clar ca notiunea a luat o intorsatura gresita.
Din partea mea, numai bine celor care posteaza adevarata fata a ¨moralitati si educatiei¨primite de la niste parinti la fel, sau mai bolnavi decat comorile lor, ca sa o parafrazez pe Sweet.Trist dar adevarat.

lolita
| lolita explică:

Infantil nu iseamna doar copilasi sub 10 ani cum peresupun ca te-ai gandit tu.aici ai dovada:

ART. 18
(1) Fapta de a expune, a vinde sau a răspândi, a închiria, a distribui, a confecţiona ori de a deţine în vederea răspândirii de obiecte, filme, fotografii, diapozitive, embleme sau alte suporturi vizuale, care reprezintă poziţii ori acte sexuale cu caracter pornografic, ce prezintă sau implică minori care nu au împlinit vârsta de 18 ani, sau importarea ori predarea de astfel de obiecte unui agent de transport sau de distribuire în vederea comercializării ori distribuirii lor constituie infracţiunea de pornografie infantilă şi se pedepseşte cu închisoare de la 2 la 7 ani.

lolita
| lolita explică:

Flav, eu am hi5 dar nu imi pun poze dezbracata, si acolo au acces doar prietenii.

| predescu3000 a răspuns (pentru lolita):

In acest caz strica si parinti in plus e posibil ca acele poze sa fie puse chiar de parinti crede-ma am intalnit un astfel de caz

| Razvan a răspuns:

Pentru ca cineva trebuia odata si odata sa le faca "publicitate". Cei care au site-ul nu au nicio vina ci ei/ele care posteaza poze dezbracate pentru cateva comentarii in plus.La fel de penibile sunt si comentarile date chiar de utilizator, pe principiul "dupa ce ca esti prost, mai si semnalizezi"laughing

| User a răspuns:

C***e adica happy

| SweetCandy a răspuns:

Eu nu cred ca e vinovat cel care a facut blogul ci parintii care nu stiu sa-si educe "micile comori"...

| cheloo74 a răspuns:

Intereseaza-te prima data ce inseamna pornografie infantila si apoi mai vorbim. Nu-ti da cu parerea despre lucruri pe care nu le stii.

| albastrel a răspuns:

Doamnee cat am mai ras!rolling on the floor

| albastrel a răspuns:

Http://pitzipoanca.org/page/6/ din aceeasi ''colectie'';))

| Nymphobic a răspuns:

Nu se poate numi pornografie atata timp cat nu sunt dezbracate complet. Nu sunt de partea lor dar daca mergi la mare si vezi tipe in bikini tanga inseamna ca fac pornografie?

| sandulache a răspuns:

Salut.
Dar de ce sa te acuze, ca critici, daca asta e adevarul insemna ca asa e, parinti nu-i vad si asta e roaminia, cei ce te vor critica inseamna ca ii supara adevarul, deci ai facut bine sa-l publici, sunt de acord sa faci ce vrei ca traim intr-o tar libera si sa fac cea ce vor, dar nimeni nu va interveni, pot sa ma critice pe mine daca vor ca aste e nesimtire si lipsa de respect pentru cei lati, eu nu mai pot sa acept tineretul din ziau de azi, si eu sunt tanar si am 22 de ani dar cei care au 14 ani sa isi publice poze pornografice pe un sit unde intar tot felul de persoane, atunci isi pun poze nude, de ce nu se duc sa faca porno sau sa pozeze, lasa asa asta e roaminia avem legi dar nu se vor pune in practica nici de acum in o miie de ani, bafat si aste e raspunsul meu pentru tine si cei ce il vor citi, daca aveti ceva de rerposat la cea ce am zis facetio linistiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cf?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu o fata tot asa de 10 ani care si-a facut cont pe hi5 si-a pus o gramada de poze a dat linkuri cam pe toate siteurile care le stia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma mir de ce anume persoane se baga in viata altuia care isi face reclama, uh care vorbesti aiurea si numai prosti din cap, intelege ce este cuvantul dp aia mai spune,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te lasam pe tine "lolita" sa iei masuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall asa este dar ce sa le faci asa sunt ele vor sa fie vazute de toti, ca toate sunt niste curv. centuriste asa lea facut mamele lor. laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca asa arata pornografia infantila atunci, fetele, n-ar mai trebui sa umble vara pe strada decat cu niste paltoane lungi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Thomane ce fetestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca asta e pornografie infantila esti un dobitoc since!:-J

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dc va intereseraza pe voi atate viata altora...
daca lor li se pare ca isi castiga atentia aratanduzi...

micile bogati sau ca excita pe cineva
nu credsmug
asa ca nu are rost sa va bagat...credetima ...nu cred ca este viata voastra daca dragele minore asa se stiu distra

sau macar asa au lipsa de ocupatiesmugsmug
nu conteaza

credeti-ma stiu ce vbhappy
ca is in anul 4 la pshiologie si stiu ca nah. mentalitatea

eu cel putin putea'm s'o fac pe bani...big grin

pentru... un blogwinking

dar nu am vrut...

adevarul ii ca imi place sa fac sex
sa excit barbati
darhappy
nu prin intermediul netuluibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna lolita da-mi si mie hi5-ele alea cu minore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce inseamna "pornografic", stii?
Daca nu stii, iti explic eu ca un nud de exemplu nu inseamna in mod necesar pornografie. Sigur, daca sta cu picioarele desfacute si cu un vibrator infipt, e pornografie, dar eu nu cred ca aia ai vazut tu pe la link-urile alea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marsh fa draq ce daca asa vor lasale draq in pace du-te la plimbarika laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca aceste fete au fost lasate de parinti de mici sa faca ce vrea si de aia sunt acum asa u ce zici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda am fost foarte atent cand am citit si cred ca ai dreptate in toate felurile este din cauza parintilor oricum nu din cauza saracilor copii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine facut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bv lolita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei 1. daca dai linkurile toata lumea o sa intre si o sa vada toate pozele apropo de,, si nu va mai arat nimic, deoarece nu vreau sa ma acuze si pe mine".2.de ce te-ar interesa viata altora? 3. orice ai vrea nu poti sa faci nimic ca sa dispara pozele sau sa nu mai existe siteul. 4.securitatea internetului nu este deloc buna si tu nu ai deloc cum sa o imbunatatesti 5.cine a zis ca nu se pot copia pozele de pe hi5 se inseala la fel de mult ca si cine a zis ca nu se pot afla parole de yahoo messenger (e simplu dar aceasta e singura chestie care daca as zice si as posta pe net doar si DOAR atunci vei fi pedepsit de lege 6. lolita, daca esti contra acestor linkuri de ce ai intrat? SI 7. ID-ul meu este decsy.paul@yahoo.com daca vreti sa imi dati add P. S. daca ma bagati ca sa va dau informati despre parole de yahoo mai rar zic {[(BYE ALL)]}