| Ukaya a întrebat:

Ar fi mai bine sa iasa Romania din Ue?

Răspuns Câştigător
| bwb a răspuns:

Intrebarea asta face parte din categoria: IDEI CRETZE ale unor frustati, nostalgici, fosti si actuali comunisti, dar mai ales ai dusmanilor Romaniei.
Integrarea in UE (in lumea civilizata) a fost visul multor generatii si se datoreaza influentei otomane si grecesti care au schimbat mentalitatea acestui popor....pe langa anii de comunism care ne-au facut pe langa prosti si HOTI!

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ar fi dar e prea tarziu. Deja le sunt indatorati si nepotii nepotilor nostri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici nu vreau sa ma gandesc cum am ajunge.
nici nu stiu de ce am aduce in discutie asa ceva

| Ukaya explică (pentru suntserios):

Aasta cred si eu dar cineva imi zicea pe Facebook acum ca ue ne praduieste si ne indoctrineaza copii

| suntserios a răspuns (pentru Ukaya):

Renunta la Facebook.

| Ukaya explică (pentru suntserios):

E singuru spatiu unde mai comunic si eu de cand cu pandemia asta inainte nu prea stateam

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ukaya):

Acel cineva care iti zicea ineptia asta nu e vaccinat si voteaza haur sau pesede, corect? Si mai zice si ca inainte aveam industrie si alte alea si acum nu avem nimic, dar nu ar fi in stare sa iti gaseasca cifrele PIB-ului de dinainte si de acum ca sa le compare sa vada daca are cu adevarat dreptate sau fabuleaza...

| Ukaya explică (pentru GabiDumitrescu):

Cand am intrebat mai de mult despre vaccin la o intrebare tu ai spus sa nu ma injectez cu seruri experimentale ca astea nu sunt vaccine daca tin minte bine

| Ukaya explică (pentru GabiDumitrescu):

Uite vad ca ai zis ca pana in 2025 orice ar fi sa nu ne vaccinam

în 15 Iunie | GabiDumitrescu a răspuns:
Ca sa te dai mare ca te-ai vaccinat. In principiu as zice sa stai catinel macar vreo 4 ani. Ne auzim in 2025 pe tema asta. Daca ajungem pana atunci fara vreun razboi major care sa ne afecteze si pe noi puternic, indiferent ca o sa fie direct sau indirect.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ukaya):

Am zis asta unui junior. Daca esti adult si stii ca ai avut ceva probleme nasoale cu afectiuni respiratorii sau esti in grupa de risc, ar fi cazul sa te risti cu vaccinul. Asta o spun statisticile, nu eu. A, da, si cand am dat raspunsul respectiv inca nu era varianta Delta a virusului in peisaj. Ca o paranteza, am un vecin internat cu Covid. Vaccinat omul, destul de sanatos, ne-obez, de felul lui. Sper sa scape, ca e super de treaba... In momentul asta, risti mai putin vaccindindu-te decat nefacind-o. Nu de alta, dar odata ajuns in spital in Romania, ai sanse triple sa o mierlesti fata de unul care ajunge cu covid in spital in Germania sau Italia.

| mihai69 a răspuns:

Desigur, si să ajungă mai rău ca UK, țară superdezvoltată și bogată față de noi, nu?!?
Tu gândești cu capul tău, sau crezi ce îți dictează trolii de pe FațaBucii?

| Celcestietot a răspuns:

Orice este posibil.

| Lukasssz a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| chuckmanson a răspuns:

Aș prefera să nu ajungem o dictatură fascistă deci prefer să rămânem aici!

| YeeeeRoooock a răspuns:

Nu