| alexsaxx2323 a întrebat:

Are ceva daca circul cu un scuter,cu actele si numarul altui scuter?
Scuterele sunt identice si la culoare si la capacitate, doar seria difera.
Politia nu ma oprit niciodata sa verifice seria

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca vei fi prins vei avea dosar penal si poti fi condamnat conform art.334 Cod penal, citez:
"ART.334. Punerea în circulaţie sau conducerea unui vehicul neînmatriculat
(1) Punerea în circulaţie sau conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul sau a unui tramvai neînmatriculat sau neînregistrat, potrivit legii, se pedepseşte cu închisoare de la unu la 3 ani sau cu amendă.
(2) Punerea în circulaţie sau conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul sau a unui tramvai cu număr fals de înmatriculare sau înregistrare se pedepseşte cu închisoare de la unu la 5 ani sau cu amendă."
Si nu te baza ca n-o sa fii prins.

| darrio2007 a răspuns:

Dosar penal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E o infractiune si se pedepseste penal

| ImAnonymous a răspuns:

Se pedepsește penal chestia asta.