| Upz0r3 a întrebat:

As dori sa imi achizitionez o roxeta tip box cu electro soc in caz ca voi fi pus in situatia sa am nevoie de una.Ce pot patii daca sunt prins pe strada cu ea de catre politie, fara sa o fi folosit?

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pentru arma alba,indiferent ca o folosesti sau nu,daca nu ai o autorizatie si e gasita asupra ta,se confisca si esti amendat. Daca e clasificata ca letala, ti se intocmeste dosar penal.Iar daca esti surprins cu ea in timpul unei altercatii, esti,, saltat,, direct.

| Niiiicu a răspuns:

Alea sunt ilegale si posesia lor aduce dupa sine amenda+daca esti destul de norocos si cateva zile la racoarelaughing deci mai bine nu o purtawinking

| cristina10cris a răspuns:

Poti sa ei amenda la un contro de politie.

| Dinu_Marian_1994 a răspuns:

Pey in cel mai rau caz tio poate confisca, sa tio iei si pe coaja, amenda, posibil si dosar depinde peste cine dai si de comportamentul tau