| ツѕოiℓεツ a întrebat:

Aseara la ora 12 am primit un mesaj de la un necunoscut cu textul (vin dupa tine acum e rindul tau)cred ca e o amenintare ca sa fac m-am adresat la politie dar ma iau in ris

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai facut ceva grav cuiva sigur este o gluma proasta.

| BiuL a răspuns:

Cred ca e o farsa, daca chiar vroia cineva sa te ameninte o facea in fata sau macar semna mesajul. Sigur a trimis la nimereala mesajul acela, probabil la mai mult oameni.

| doctorandus a răspuns:

Amenintarea trebuie sa fie concreta si credibila pentru a se ocupa politia de ea (de exemplu, un interlop vrea sa te omoare ca nu i-ai inapoiat cei 10 000 euro imprumutati de la el, iar tu ai imprumutat in mod real acesti bani de la el). La cate amenintari se trimit prin internet, Politia n-ar avea alta treaba daca ar sta sa le cerceteze.

| laurentiu80 a răspuns:

Eu cred ca e o gluma proasta nimic mai mult.

| underman777 a răspuns:

Gluma proasta 99, 9%.