| Dl.Inginer a întrebat:

Ati fi de acord cu alocarea de fonduri pentru consolidarea si valorificarea cladirilor cu o arhitectura si incarcatura istorica din principalele orase din Romania, in detrimentul unor alte destinatii ale banilor publici?

Răspuns Câştigător
| Cryss a răspuns:

DA, fiindca as vrea sa vad cladirile noastre istorice fiind ingrijite si estetizate deoarece sunt bogatia noastra si au o frumusete aparte. Merita salvate happy.

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, merita salvate, reprezinta trecutul nostru...

| masly_8217 a răspuns:

Da, categoric

| greg a răspuns:

Ar fi ceva super. Dar mai intai trebuie` sa ne gandim ca murim de foame. Le-au taiat 20 % din salariu si la armata.INCREDIBIL!

| NimeniCuActe a răspuns:

Acum cativa ani am auzit ceva referitor la blocurile noastre, restaurarea tuturor blocurilor din Romania ar necesita 200 de ani de munca, fara a consuma absolut nimichappy. Cladirile vechi cu o valoare culturala mare sunt pe cale de disparitie pentru a face loc colosilor industriali patratosi si simetrici... care de la mine castiga o prima privire si cu aia raman happy

| flori_8244 a răspuns:

ALOCARE DE FONDURI PTR CLADIRI CARE APARTIN INCA PATRIMONIULUI ROMANESC.IN TRANSILVANIA AU FOST RETROCEDATE CLADIRI CARE APARTIN DE DREPT ROMANILOR (AU FOST CONSTRUITE CU TAXELE PERCEPUTE ROMANILOR TOLERATI, CU MUNCA FIZICA SI INTELECTUALA A ACESTORA). SUNT PREZENTATE IN DOCUMENTARE LA TELEVIZIUNILE STRAINE CA PARTE A UNUI PATRIMONIU STRAIN.PTR ACESTEA, NICIODATA. JUDETUL MEU, PRAHOA, DE ANI DE ZILE SE AFLA IN TOP3, LA TRIMITERE DE BANI CATRE BUGETUL DE STAT, SPRE DEOSEBIRE DE COVASNA ETC(UNDE NU PREA ESTE PROMOVATA CULTURA ROMANEASCA) CU TOATA CONTRIBUTIA FINANCIARA NU PRIMIM LA FEL DE MULTI BANI PTR CULTURA SI NICI PTR PROIECTE ECONOMICE.