| smurftiger a întrebat:

Au voie profesorii în semestrul 2, să pună notă pe caietul din semestrul 1 (ca și prima notă)?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe ce caiet?
Daca este vorba de un caiet cu referate, proiecte, lucrari scrise, care urmau a fi notate in sem.I si nu au fost din cauza pandemiei (nu ai fost prezent fizic la scoala) atunci le poate nota in sem.II, indiferent ca ar fi prima nota sau a nu stiu catea.

| smurftiger explică (pentru Ioandelasal):

Eu vorbesc despre caietul de notițe, cum ar fi la matematica caietul unde scriem formule și exerciții, cum ar fi la limba si literatura romana unde scriem de romanul pe care il studiem si niște exerciții din manual. Toate testele și notele sunt deja trecute (și media este încheiată pe semestrul 1). 70% din profesori au spus ca vor verifica | caietele. Aș putea spune pur și simplu că am început un nou caiet? (P.S: Clasa a 10-a, 93% din orele facute au fost online, iar din semestrul 2 se merge la școală fizic)

| Ioandelasal a răspuns (pentru smurftiger):

N-am mai auzit pana acum de note pe caietul de notite.
Pe caietul de teme am auzit si ar fi in regula, asa cum am spus si in primul raspuns.
Sigur ca ai putea motiva cu un caiet nou, dar te-ar prinde usor cu minciuna, daca il va cere pe cel vechi.
In orice caz nu cred ca profesorii iti vor cere caietul de teme de pe sem.I.

| smurftiger explică (pentru Ioandelasal):

Sa sperăm.

| iuliaOK a răspuns:

Suntem in Romania
daca vor ei, nu prea ii opreste nimeni.

trebuia sa te gandesti la asta in timp ce profesorul iti preda.