| LanguageMaster a întrebat:

Avocații care se ocupă de dreptul penal câștigă mai bine decât cei care se ocupă de dreptul civil?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Castigul unui avocat nu depinde neaparat de domeniul in care sunt specializati ci, in primul rand, de cat de buni si cat de cunoscuti sunt. Asa fiind pot fi avocati specializati pe civil care sa castige mai mult decat cei specializati pe penal sau invers. De altfel, asa cum cred ca stii, onorariile unui avocat nu sunt fixe si nu sunt aceleasi luna de luna, depinde de clientii si procesele pe care le are.

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu chiar. Acum depinde de avocat, ce cazuri are, cat de cunoscut si priceput este. In principiu, pe civil castigi putin mai bine, mai ales cand ai partaje.

| aXy99 a răspuns:

PS: Dati-i si voi report lui cristidinbucuresti, face off topic la majoritatea intrebarilor tale ca sa castige puncte. Eu nu ii pot da pentru ca m-a blocat.