| LanguageMaster a întrebat:

Notarii câștigă mai bine decât avocații?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cadrul ambelor profesii sunt cam cate 3 categorii diferite, in functie de castiguri: castig mare, mediu si mic. Este in functie de clientela si aceasta este in functie de cat de bun, cunoscut si cautat este fiecare.
Asa fiind un notar cu castiga mare castiga mai mult decat notarii cu castig mediu si mic, la fel un avocat cu castig mare castiga mai mult decat notarii cu castig mediu sau mic.
La castiguri din aceeasi categorie si pe o perioada mai lunga castiga cam la fel.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de concurenta si de pregatirea avocatului.
Intr-un oras mare, in plina extindere, notarul este indispensabil.
La avocat, depinde de pregatirea lui, de cazurile rezolvate cu succes, etc.

| sofisis a răspuns:

Nu stiu daca mai mult dar sigur mai usor.