| BlitzMan a întrebat:

Azi am luat o amenda pentru trecere neregulamentara, mi-a dat polițaiul foaia în mână, și a zis ca la primărie pana pe 6 jumate din amenda 48. Ce se întâmplă dacă nu o plătesc?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui varsta ta, depinde si de asta.
In principiu, daca nu platesti, amenda va fi trimisa la organul de impozite si taxe de la primarie si se va incerca executarea silita. Daca nu te pot executa silit, din lipsa bunurilor mobile executabile silit (salariu, conturi in banci, etc) atunci pot sesiza instanta de judecata pentru transformarea amenzii in ore de munca in folosul comunitatii, daca ai peste 16 ani.

| darrio2007 a răspuns:

Tot ai s-o platesti.Mai devreme sau mai tarziu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa o platesti la un momendat la valoarea intreaga + ceva penalizari in momentul in care o sa platesti impozitul daca ai vreun buun pe numele tau sau cand o sa ai nevoie de orice adeverinta de la finante

| crbogdan a răspuns:

Daca nu o platesti o sa ti se bage la impozit si tot o platestilaughing
FUNDA?