| Qusifor23 a întrebat:

,, Basarabia este Romania " De ce?
De ce sunt pe toate gardurile, panourile publicitare, metrouri, autobuze etc. ce reprezinta?

Răspuns Câştigător
| piTiCcu a răspuns:

Basarabia este teritoriu românesc. Anexarea sa la fosta U.R.S.S. a fost o mare nedreptate adusă României! În prezent Republica Moldova este stat independent, dar influenţele ruseşti se resimt încă şi astăzi.Baftă!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost mult pana a scris unul ca pe urma au scris toti fara sa-si dea seama ce scriu. Astea-s chestii de sentimentalisti moldoveni care au impresia ca o mica provincie reprezinta intreaga Romanie.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Citeste un pic de istorie, eu sunt de acord

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru anonim_4396):

Moldovenii sentimentalisti? aiurea e mai benefic pentru Romania sa ia basarabia inapoi

| onasis1961 a răspuns:

Canva a facut parte din Romania, apoi a fost anexata Uniunii Sovietice, acum este stat independent care cauta ca si noi sa se integreze-n capitalism.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Sunt total de acord.

| Messerschmitt a răspuns:

Ce reprezinta? Reprezinta incultura din capul tau, nimic mai mult.

kongeriket
| kongeriket a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu zău? În ce fel?!
Republica Moldova e o țară ticsită cu rusofili care refuză să vorbească românește (nu mai vorbim de simțit românește - ce-o mai fi și aia). Mai apoi, e un teritoriu lipsit complet de resurse și mai are și zonă de conflict (Transnistria).

Așadar, sunt foarte curios ce vezi tu atât de benefic exclusiv pentru România în anexarea Republicii Moldova.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru kongeriket):

Ma bucur ca e cineva si de alta parere