| 2000andr33a a întrebat:

Acum 3 luni am depus actele pentru alocația copilului, doar soțul având viza de flotant in Bucuresti, eu având încă domiciliul in Vrancea. Doar ca nu ne-a intrat încă alocația pe card. Ce este de făcut? Sa mai aștept sau este vreo problema?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intereseaza-te la primaria localitatii de domiciliu.

| romeo78 a răspuns:

Mergeți din nou unde ați depus dosarul pentru alocație și cereți lămuriri. Nu cumva, nefiind cu domiciliul actual în București, să nu fi luat în calcul viza de flotant, iar documentele să fi fost făcute la adresele fixe din buletin.