| Nastia a întrebat:

Ce pot sa fac daca imi intarzie alocatia, mentionez ca o am pe card pentru ca am peste 18 ani? am depus actele pentru prelungire acum 6 luni deci nu e asta problema.la ce numar sa sun sau unde sa ma duc? multumesc

Răspuns Câştigător
| anonymus_1825 a răspuns:

Astepti pana vine... nu-i ca si cum ti-ar intarzia ciclu sa poti vedea de ce ti-a intarziat. Acolo mai faci un test de sarcina, alea-alea, mdah aici nu ai ce face laughing

Si acum pe bune. Nu cred ca are ce face protectia copilului intr-un caz in care esti deja major. @Critical cred ca gresesti aici happy
Cand ti-ai facut cerere pentru acordarea alocatiei, ai facut cerere la scoala, scoala a trimis cererile la inspectorat, si de acolo, dupa ce le centralizeaza, se trimit la Agentia Judeteana de Prestatii Sociale, si de acolo se descurca ei cu ITM-ul.
Eu te sfatuiesc sa mergi cu actul de identitate la ITM si sa vezi ce se intampla. Eu am trecut de cativa ani prin procesul asta si deja cunosc treburile happy.
Bafta!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te adresezi personal avand asupra ta actul de identitate la Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului de pe raza orasului tau.