| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Acum cu noua stare de urgenta daca o sa locuim in alta localitate ne trebuie declaratie?
De exemplu eu stau in Hunedoara si o sa ma intorc la serviciu in Timisoara. Ca sa ajung in Timisoara am nevoie de declaratie, dar stand in Timisoara imi trebuie in fiecare zi pentru a putea merge la serviciu? (tinand cont ca eu am domiciliul din buletin in Hunedoara, deci as fi in alta localitate).

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca esti in Timisoara poti merge linistită la munca, atata timp cat nu parasesti localitatea. Pana acum era adeverinta permanenta de la patron.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Este stare de alerta, nu de urgenta. Este altceva.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Voi nu stiti sa face ti diferența? Este stare de alertă nu de urgență, starea de urgență a luat sfîrsit azi noapte la ora 12

| AuricaMircica155 a răspuns:

Si eu vreau sa stiu si nu ma lamuresteeeee nimeni