| ibaal a întrebat:

Care stie cum sta treaba cu starea asta de urgenta. Ca la cate ordonante au dat astia,am pierdut randul.
Daca stau in Constanta si trebuie sa ajung la un batran bolnav in Mangalia...e ilegal?! Cum sta treaba cu iesitul din localitate?!
Are cine sta cu batranul, dar, e pe moarte, e parte din familia apropiata as vrea sa il vad.
Pot merge daca scriu o declaratie pe proprie raspundere?!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este ilegal, chiar este un motiv intemeiat, asa ca poti merge sa-l vezi, eventual sa-i duci medicamente si/sau alimente. Vei scrie asta in declaratie si gradul de rudenie.

| darrio2007 a răspuns:

Parca te-ai fi nascut ieri. Poti merge, cu alimente si medicamente.

| ibaal explică (pentru darrio2007):

Nu ieri, alaltaierilaughing
nu urmaresc deloc rahaturile astea si deja m-au amendat acum cateva saptamani, chiar si cu declaratie. Eram la cumparaturi, aveam scris pe foaie, doar ca au socotit ei ca eram prea departe de casa si aveam alte magazine prin preajma. Asa ca...intrebam si eustraight face

| goiawowse a răspuns:

Da poți este una dintre activitățile pe care le poți face in starea de urgenta