| costynaa a întrebat:

Am 17 ani.In iulie voi implini 18.Am o intrebare pentru voi.cum ar trebui sa procedez sa ies din tara? Precizez ca as vrea sa plec in marea britanie si merg cu masina cu un vecin adult. Tare mult as vrea sa stiu

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inainte de 18 ani iti trebuie o declaratie notariala autentica, data de ambii parinti, prin care se declara de acord sa pleci in strainatate si indica ca insotitor major pe vecinul tau. Dupa 18 ani nu mai ai nevoie de acea declaratie.