| costynaa a întrebat:

Am 17 ani, in iulie fac 18 as vrea sa merg in Anglia cu masina.nu ma duc cu parintii mei.ma duc cu un vecin care ii adult.cum ar trebui sa procedez?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vorbeşti cu părinţii tăi, lămuriţi problema.
Te pup!

| mariukka a răspuns:

Daca stii cine e vecinu il cunosti bine atunci poti sa te duci anunta parintii

| MrEvil89 a răspuns:

Sa te comporti ca un om normal. vorbeste cu ai tai si daca sunt de acord te vei duce.

Răspuns utilizator avertizat
| euAdelina a răspuns:

Daca stiu parinti tai e in regula doar ca eu am mai fost in Spania si la iesire din tara mi-a cerut imputernicire deci trebuie sa mergi sa faci imputernicire pe soferul care te duce si trebuie sa duci copie de pe buletinul soferului si iti trebuie semnatura parintilor bine asta in cazul in care pleci inainte sa faci 18 ani. In rest trebuie sa te porti ok

| costynaa explică (pentru euAdelina):

Unde ar trebui sa le fac la notar nu? acolo trebuie sa duc si copia vecinului nu? as vrea sa plec acum in aprilie