| Anonime a întrebat:

Am dat prima oara traseul si am picat. Intrebarea mea este : cand ma duc sa ma reprogramez pentru traseu mai trebuie sa platesc vreo taxa? Si mi se va face alta poza pentru permis?
Multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai trebuie sa platesti taxa de 6 lei pentru examinare. Nu se mai face poza pentru permis.

| Mayhem666 a răspuns:

De taxa nu stiu daca mai trebuie platita inca o data, dar poza nu mai trebuie sa faci, din moment ce deja ai facut o poza, nu mai vad rostul altei poze. Parca stiam ca daca nu ai luat si ti-a expirat dosarul platesti o taxa, sau daca ai picat de mai mult de 3 ori. A patra oara parca plateai taxa.

| Pool77 a răspuns:

Dupa ce ai picat traseul, trebuie sa cumperi inca 6 ore de condus, adica 210LEI in total, daca ai picat de 3 sau de mai multe ori trebuie sa platesti examinarea.

| Anonime explică (pentru Pool77):

Cat costa examinearea?