| Mihaela230 a întrebat:

Bună, am făcut un împrumut nebancar anul acesta în iarna, vara aceasta nemailucrand, nu am mai avut bani sa-l plătesc, dacă nu am nimic pe numele meu, nici proprietate nici bunuri, au ce sa-mi facă? Bine in afara sa-mi facă poprire pe salariu, de asta știu și sunt sigura ca mai devreme sau mai târziu sa va întâmpla. Au voie sa facă vizita la domiciliu și executare silita?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa-ti faca executarea silita, prima data prin poprire pe salariu si conturi in banci, daca detii.
Daca nu ai nimic in proprietate (bunuri imobile si mobile) nu mai pot sa execute silit altceva.