| Elenaintrebari1 a întrebat:

Buna, am fost introdusă cu forța intr-un grup de frauda (spuneau ca pot face bani)(Bexchenge withdraw)(prin whatsapp)… nu am accesat nici un link, dar cu toate acestea am primit notificări in calendar ce includeau alte linkuri și alerte… îmi doresc sa depun plângere la poliție, cum sa procedez și va rog dacă ati trecut prin situații similare sa-mi spuneți cum ati procedat…? Dacă exista riscul ca ei s- mi vadă ce am in telefon(poze, mesaje). Am iPhone 11.

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Daca nu ai instalat nici un program de urmarire atunci nu pot sa vada.

Te duci la politie si spui ca vrei sa faci o plangere, dar trebuie sa ai si motive. Sau poti vorbi cu un avocat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru ce vrei sa depui cerere la politie? Te ameninta, santajeaza sau hartuiesc?

| ReddY25 a răspuns:

Iesi din grup daca nu ai facut-o pana acum