| Uvhcbf778 a întrebat:

Buna.Am implinit 18 ani si sunt in clasa a 12 a.In vacanta de vara,respectiv lunile iunie,iulie, august si septembrie nu am primit alocatia.Nu inteleg de ce

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai primit alocatia fiindca n-ai depus cererea la implinirea varstei de 18 ani.
Depune cererea si vei primi alocatia si pe lunile anterioare.

| Uvhcbf778 explică (pentru Ioandelasal):

Am depus cererea la mine la liceu

| Ioandelasal a răspuns (pentru Uvhcbf778):

Atunci intreaba la liceu daca au trimis-o.

| Uvhcbf778 explică (pentru Ioandelasal):

Dupa ce am depus cererea mi-a intrat alocatia pe 4 luni, ultimq fiind aprilie.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Uvhcbf778):

Ti-am spus de cererea de acum, din acest an scolar, cand spui ca esti cl. a XII-a, trebuia s-o depui in septembrie, dupa inceperea anului scolar.