| Petroiu_Simona_2000 a întrebat:

Buna,am intrat ieri pe un site si am comandat din greseala o cutie de pastile pentru slabit. Problema e ca nu vreau coletul si plus ca nici nu am bani ca sa il platesc. Adineauri m-a sunat curierul, dar nu i-am raspuns. Se poate intampla ceva daca nu ii raspund?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,coletul este returnat.
Nimeni nu te va trage la raspundere pentru asta.Ii puteai raspunde curierului si ii puteai explica, ca nu mai doresti coletul.El iti spunea, de altfel, ca nu este nicio problema.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intampla nimic, magazinele online isi asuma acest risc.

| Petroiu_Simona_2000 explică (pentru anonim_4396):

Imi este rusine sa ii raspund, deci nu se intampla nimic daca nu raspund, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Petroiu_Simona_2000):

Nu,nu se intampla nimic.
Imi amintesc, intr-o zi facusem o comanda online, am avut probleme cu cardul( faceam plata cu cardul), iar eu am facut doua comenzi pe acelasi produs, fiindca nu se validase primul.In ziua urmatoare, m-a sunat curierul ca aveam doua colete.
Am ridicat doar un colet, fara probleme.De aceea iti spun ca, curierul iti explica exact acelasi lucru.Chiar de te suna de la magazinul online, ai curajul si raspunde, explica-le, nu te impusca nimeni.Asa inveti sa lupti pentru drepturile tale.
Iti multumesc pentru funda, mi-o voi pune in par.