| alicia2000 a întrebat:

Buna,am o cunostinta,a fost prinsa conducand un scuter fara permis si baut,iar acum are proces, in acest timp cat dureaza procesul poate sa dea de permis? sau ii afecteaza asta procesul? multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana nu este condamnat definitiv poate sa obtina permisul dar apoi ii va fi anulat, asa ca nu are nici un rost sa-l obtina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai inca nu s-a hotarat pedeapsa.Inca nu poate da de permis. Poate face doar scoala dar red ca lui nu-i trebuie.In urma procesului ii suspenda dreptul de a conduce.