| Robe2015 a întrebat:

Buna
Am o intrebare anul trecut tatal meu a decedat el mai are o fata din prima lui casatorie pe acelasi nume de familie cu noi.
Bunica mea are un apartament cu 2 camere apartamentul este pe numele ei doar ea este trecuta in actul de vanzare cumparare
Sora mea vrea sa se razboiasca cu mine pentru dreptul tatalui meu mai ales in situatia in care ea nu a stat cu noi in aceeasi casa si nu i-a ajutat cu absolut nimic pe ai mei.
Bunica mea este in viata are 75 de ani este lucida este constienta de ceea ce vrea sora mea sa faca.
Intrebarea este:
Are vreun drept la apartamentul bunicii mele atata timp cat ea este in viata si este doar ea proprietara in acte
Dau funda

Răspuns Câştigător
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Atata timp cat e bunica ta in viata, doar ea are drept la apartament.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Consultă si tu un avocat bun, ăla stie legile, nu noi pe TPU.