| Simona_Andreea_1990_FoAD a întrebat:

Buna,am o intrebare probabil des intalnita,nu stiu. Sunt eleva in clasa a *-a,deci sunt in gimnaziu,am avut media scazuta la purtare pe rpimul semestru din cauza unor absente,ma rog, nu asta conteaza, conteaza ca acum pe semestrul doi am dat chiulu cu inca 2 prietene,nu pentru ca n aveam chef de ora,chiar aveam o problema,iar bgsul nostru jegos nu ne a lasat sa plecam,pe niciunde nu ne au lasat sa iesim,neintelegand ca era nevoie sa plecam asa ca am luat o frumos pe la parter si am sarit geamu apoi gardul scolii. acum,intrebarea este,este normal sa nu te lase sa pleci? adica ***,absenta si gata, okay, nu nota scazuta la purtare si sa ne bage in consiliu. sunt foarte stresata pentru ca mi e frica ca nu i9ntru la liceu,sunt o eleva buna, invat si nu fac alte prostii in afara de asta acum, as putea sa i dau in judecata sau ceva? pentru ca nu ne lasa sa iesim cand avem nevoie? vi se pare normal?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cum sa-i dai in judecata? Elevii se duc la scoala pentru a participa la ore si nu au voie sa plece fara invoire.
Poate te faci si cu o sactiune disciplinara mai aspra si sa-ti scada nota la purtare cu 2-3 puncte, o sa-ti convina?

| EssTerra01 a răspuns:

Ei bine, pe noi nu ne lasa sa iesim din curtea scolii *-* dar asta este cu un motiv..de exemplu la mine in scoala doua eleve au fost izbite de o masina si nu voiau decat sa mearga la un magazin..si mno *-* directoarea a primit amenda si nu ne mai lasa nici pe coridor tongue nu ne convine nici noua dar asta e o lege in tara deci nu doar scoala voastra ci toate...
deci mi se pare normal sa nu ne lase nicaieri.

FUNDA? puppy dog eyes