Întrebare recomandată | EverydayImShufflin a întrebat:

Am pus la vanzare pe Okazii un sacou si o femeie a licitat. Mi-a trimis datele ei pentru ai trimite coletul si totul a fost ok. Dupa cateva zile coletul a venit inapoi pe motiv ca nu a fost ridicat de la posta de nimeni. Dupa ce ca am platit taxa pe transport acum trebuie sa platesc si ca a venit inapoi. Va rog spuneti-mi: ce as putea face? O pot da in `judecata` sau ceva de genu? Dupa parerea mea ea ar trebui sa plateasca pagubele. Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| nonamed a răspuns:

Asta e suporti acum taxa, dar na 20 de lei sau cat ai dat asta e, important e sa inveti din greseala asta
app esti foarte frumoasa big grin

14 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Trebuie sa-i trimiti o cerere pentru returnare comision. Poti face o reclamatie la site dar nu prea ai ce-i face. Data viitoare cand cumperi ceva sa te uiti la calificative sa vezi daca e de incredere(in partea dreapta sus, pe pagina cu produs scrie''calificative'')

| XatomisX a răspuns:

Tu esti in poza? daca da esti foarte draguta :X

| laurentiu80 a răspuns:

Nu o poti da in judecata. dar poti sa-i lasi un calificativ negativ, si bineinteles si ea iti va da tot negativ, cam asa merge treaba pe okazii.

| Bogdan_9316 a răspuns:

Nu-s ochii tai albastrii. Se vede ca cu photosop tis facuti! Ochii tai sunt caprui

| nonamed a răspuns (pentru Bogdan_9316):

Daca ar fi ochii ei, spun limpede ca nu am mai vazut asa ochisori frumosi niciodata in viata mea. Cei mai frumosi ochi sunt astia, dar si daca nu ar fi nu fiti rai, ca e oricum e superba si nu ai cum sa nu te indragostesti de ea daca o vezi in fata tongue!

| EverydayImShufflin explică (pentru Bogdan_9316):

Ai dreptate, ochii mei sunt caprui. dar nu e photoshop, sunt lentile happy

| EverydayImShufflin explică (pentru nonamed):

Multumesc happy

Răspuns utilizator avertizat
| AlinChiriac a răspuns:

Probabil ca ar fi trebuit sa va intelegeti cu mult mai bine inainte de a trimite coletul. Sa va scrieti si de ce nu sa vorbiti la telefon. Astfel vezi si tu daca persoana respectiva vorbeste sau nu serios.

Dar asa cum a spus si nonamed, trebuie sa inveti din greseli. Data viitaore vei fi mai atenta. happy

| EverydayImShufflin explică (pentru AlinChiriac):

Pai tocmai, am vorbit inainte, mi-a cerut marimile, s-a interesat de produs. mi-a trimis adresa ei. deci parea serioasa treaba laughing

| Alex_Alexandru_1992 a răspuns:

Nu cred ca poti sa-i faci nimic decat sa o suni si sa-i adresezi cateva cuvine pur romanesti. Totusi zi`mi tu i`ai trimis coletul ei, dar respectiva nu ti-a platit o parte din suma?

| EverydayImShufflin explică (pentru Alex_Alexandru_1992):

Nu a venit sa il ridice de la posta happy