| Heyloo a întrebat:

Am si eu o dilema. Am luat un an pauza dupa ce am terminat liceul (timp in care am beneficiat de ajutor de somaj) iar acum sunt inscris la facultate. Trebuie sa-mi dobandesc calitatea de asigurat insa mi s-a spus la biroul lor ca am de platit 350 de lei. Mi se pare aiurea. Se poate face ceva pentru a nu plati aceasta suma?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce fel de asigurat. Spune asta si o sa-ti dau un raspuns. Numai bine!

| tudorsad a răspuns:

Daca este vorba sa fii asigurat medical, din cate stiu esti cam obligat sa platesti acea suma, reprezentand contravaloarea timpului in care nu ai fost asigurat (intreruperea studiilor)