| maricica1981 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare bunici mei au divortat si nu stiu anul cum pot gasi hotarirea de divort la arhiva.

6 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Trebuie sa mergi la registratura judecatoriei care a pronuntat divortul si sa ceri o copie a hotararii. Pentru aceasta ai avea nevoie de numarul dosarului sau de bunavointa persoanei de acolo, care sa caute in registru numarul dosarului de divort (dupa numele bunicilor tai), apoi in dosar si sa-ti faca o copie.

| masly_8217 a răspuns:

Cauta hotararea dupa numele partilor pana afli numarul de dosar, apoi mergi la arhiva si faci o solicitare de copii. ca sa nu te certi cu cei de la arhiva, incearca sa cauti hotararea mai intai pe ecris (sunt monitoarele alea cu tastatura care le gasesti la intrarea in instante), poate o gasesti desi nu stiu cat de vechi sunt hotararile stocate acolo.

| myrazvy a răspuns:

Incearca la primarie trebuie sa existe ceva pe acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si-au refacut viata? cred ca o gasesti la arhiva.acolo sunt dosarele toate cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2010 ce zici?

| alex:) a răspuns:

Scuze da asta chiar nu stiu