| Ellie123 a întrebat:

daca urmariti emisiunea "Lumea lui Banciu", stiti cumva de ce Radu Banciu îi spune lui Crin Antonescu
"Căcărau". Nu am fost pe faza si nu inteleg de la ce a pornit aceasta porecla.

Răspuns Câştigător
| iulianr a răspuns:

Deoarece Banciu crede ca Antonescu face parte din "Clanul Căcărău".

Am gasit pe internet un articol in legatura cu acest subiect:
http://www.b1.ro/......34035.html

8 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Aşa îi numeau cei din comună pe înaintaşii lui Antenescu.
Ce mi se pare ciudat e lungimea numelui caracteristică altor naţii : George Crin Laurenţiu Antonescu a lui Căcărău.

| Hombre a răspuns:

Radu Banciu e o gaina basista care ciugule c.a.c.a.tul ramas de la cacastoarea lui Base sperand ca va evolua ca Radu Moraru sa-si traga si el o televiziune sa-si vanda rahatul scarbos pe care multi fraieri sa il inghita fara sa-l mestece.

| Ellie123 explică (pentru Hombre):

Stii ceva? nu te-a intrebat nimeni da? eu doar am pus o intrebare, nu ti-am cerut tie sa-ti dai cu parerea despre Radu Banciu, asa ca nu mai raspunde daca nu ai nimic de zis

| Hombre a răspuns (pentru Ellie123):

Pai am zis pasarica si mai am de zis, esti si tu tot o gaina basista altfel nu te interesa c.a.c.a.tul cacarailor si te interesa de unde Basescu, de la neam de basinosi, ai inteles!? Ai inteles pe dracu', cer prea mult une-i gaini si te informez ca acesta e un site de socializare nu Curtea Constitutionala? Oricum tu nu esti pe faza.

| fulgerul a răspuns (pentru Hombre):

Ba,rau esti!

| fulgerul a răspuns:

Banciu e un tip destept, francofil, jurnalist si critic inteligent-interactiv.Istoria lui Cacarau, a fost dezgropata dupa ce si-a luat amenda de la CNA.Initial,pe Atonescu, il numea, Arici Pogonici.Cand a observat ca sare calul acest Arici, si-a luat 200 mil. amenda.Folclorul pur al poporului astuia,a descoperit ca pe bunicasu il stiga lumea a lui Cacarau. Oare de ce? Caca rau, e cand te doare stomacul, cand ai diaree! Oare asta ne e soarta, sa ne conduca unul stricat la stomac, din strabunii lui? Noi ce vina avem?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi Badea îl face în toate felurile pe băsescu.
Deci, Banciu are misiunea de a-l face în toate felurile pe Antonescu.

Ce e aşa greu?

| Andrei233 a răspuns:

Haha,si mie imi place Banciu, dar stiu doar ca Antonescu s-a luat de el, si asta e motivul pentru care ii spune asa.