| anonim_4396 a întrebat:

Eu pe Crin Antonescu il stiu de chiulau. Este in topul celor care chiulesc cel mai mult din Parlament. Dar... Cacarau, de unde si pina unde?

Răspuns Câştigător
| geoalina19 a răspuns:

Corect, numele adevarat al lui este George Crin Laurentiu Cacarau. Dar pentru ca nu i-a placut numele "Cacarau" si l-a schimbat in "Antonescu".

6 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Si eu pe Basescu il stiu de ciorditor, o casa si a vandut flota Romaniei, băi puţa, flota nu o barca si tu vii cu rahaturi ieftine? Dar numele Basescu nu vine de la basinos mai basistule?

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Sa ne pastram in limita bunului-simt. Daca nu mi-ai urmarit cit de cit postarile, arunca o privire la profil sa te lamuresti ce parere am, nu numai de tilharul de Base si camarila PDL-ista, ci de intreaga clasa politica actuala.

| MMihai a răspuns:

Nu este ceva verificat, poate să nu aibă nici o legătură cu realitatea.
Gunoaie băsiste, au zis că în nu știu ce sat, rude de ale ăstuia, dețineau o asemenea poreclă, dar este incredibil, că porecla trebuia să fi fost cu totul alta respectiv : căcăciosu sau căcăcilă, dar în nici un caz căcărău, care este în afara limbii române.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aha, deci e o chestie din familie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Băsău, Căcărău, copy-paste, cioban, ş.a.m.d. Minunată ţară avem! De ce oare are ghinionul să fie locuită de asemenea oameni?

| JustMusic a răspuns:

E ceva legat de numele tatalui sau.Mi se pare ca tatal lui era stiu drept Cacarau in comuna, sau ceva de genu, nu prea am stat sa ascult.