| hdz a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare, sunt clasa a 6 si am corectat niste note in catalog. Pot fi exmatriculat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti fi exmatriculat, exmatricularea se aplica doar pentru elevii din ciclul II al liceului, respectiv incepand cu cl. a XI-a.
Ca sanctiune disciplinara iti poate fi aplicata, conform Statutului elevului, una din urmatoarele, citez:
"a) observaţie individuală;
b) mustrare scrisă;
c) retragerea temporară sau definitivă a bursei de merit, a bursei sociale, " Bani de liceu", a bursei profesionale;
d) mutarea disciplinară la o clasă paralelă din aceeaşi unitate de învăţământ;"

1 răspuns: