| Raressssss222233337777 a întrebat:

am 30 de absente nemotivate, sunt clasa a 10 a.
Am auzit tot de aici ca la 40 pot fi exmatriculat.
Este adevarat? 30 de absente sunt trecute in catalog si probabil mai am ceva. Daca diriginta se incumeta mi le poate motiva fara vreun motiv anume?
De asemenea, la matematica am doua note de 2.
Care credeti ca sunt sansele sa scot media si cum as putea face asta avand in vedere ca nu ma pricep absolut deloc (din clasa a 5 a pana acum am avut doar media 5).
Insa sa fiu sincer nici nu prea am incercat vreodata sa invat.
Incep sa ma panichez putin...

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Din câte știu eu la 40 de absențe primești preaviz de exmatriculare.
Dacă vrei să îți scoți media învață, nu ai de ales.

| siriusblack98 a răspuns:

''Un adolescent rebel
Cu vreo 30 de absente
Nici la mate nu-s fidel
Ca-s in prag de corigente.

Nu-s eu prost ca sa invat
Media sa mi-o indrept
Poate picu-n 5 pe bat
Dar vedem, eu mai astept''.

| anonim_4396 a răspuns (pentru siriusblack98):

Legendar bro freestyle

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar cu nota 10 iti iese un 4.66 rotunjit la 5.

| FDJYHRF a răspuns:

Pentru absente iti trebuie adeverinta medicala, nu texmatriculeaza nimeni pentru 30 de absente. cunosc persoane cu 200 si au primit doar preaviz. La mate incearca sa inveti sau cel putin sa fii atent la ore, daca nu merge inveti in semestrul urmator

| Raressssss222233337777 explică (pentru FDJYHRF):

Si cum au avut 200 daca la 10 se scade un punct la purtare? Sau nu e obligatoriu sa ti scada?

| FDJYHRF a răspuns (pentru Raressssss222233337777):

Depinde dediriginte