Întrebare recomandată | zuzualina a întrebat:

Bună.

Am şi eu o mare nelămurire şi daca exista cineva care ma poate ajuta.

Referitor la noile cărti de muncă, electronice, cum se procedeaza cu inregistrarea lor (eu sunt doar angajatul.) stiu ca la "modelul" vechi dădeai niste acte etc. însa acum nu stiu cun se procedează...

HELP sad?!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista "carti de munca electronice".
Din 1.01. 2011 exista doar contractul individual de munca, care se inregistreaza in Registrul general de evidenta al salariatilor, in format pe hartie si electronic (Revisal) si se comunica la ITM.

| zuzualina explică (pentru Ioandelasal):

Mie asa mi s-a zis ca se numesc acum... thinking