| Amina_Szalai_2001 a întrebat:

Am studiat 1 an jumătate în Belgia fiind minoră, nu am făcut demersurile pentru a primi alocația în momentul în care am început studiile. Abia acum am aflat despre beneficiile oferite studenților fie ei și fără cetățenie Belgiană. În momentul de față am 18 ani, am terminat studiile anul acesta și vreau să îmi primesc alocația pe toată durata studiilor în timpul în care eram minoră. Ce pot face?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru asta te poți adresa autoritățile locale din Belgia. Dar de ce spun eu că nu vor acorda retroactiv. Așa pot să ceară oricine oricând oricât retroactiv. Era dreptul dtale atunci, ca să te ajute să îți faci studiile. Acum să ți le dea pentru că aveai dreptul atunci, ca să faci ce cu ei? Atunci avea rost, ca să te ajute. Cineva trebuie să decidă să îți dea acum ceva, pentru ce a fost atunci. Nu va decide asta.