| Varga_Antonio_Robeto_Ionuț_1999 a întrebat:

Buna! Am vorbit cu o fata minora pe snapchat care s-a dat de 20 de ani cu cont fals, precizez ca eu am 21 si unu de ani! Fata a inceput sa dea poze nude si mi-a spus sa ii sau si eu
Dupa ceva timp am aflat cine e si m-a sunat mama ei ca ma da la politie ca i-am spus ca vreau sa intretinem relatii intime si ca am obligat o sa imi trimita poze nude. Ce pot face? Va rog ajutati-‘ma. Nu mai am nici o davada ca m-a blocat pe snap

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Eu iti acord prezumtia de nevinovatie, dar asta nu te ajuta cu nimic. Totul depinde de mama fetei, respectiv faca iti face sau nu plangere penala si daca poate dovedi acuzatiile.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem cum sa te ajutam, ti-ai facut-o cu mana ta.
Totusi si mama fetei ar trebui sa dovedeasca acuzele, nu este destul doar cuvantul ei.

| Varga_Antonio_Robeto_Ionuț_1999 explică (pentru Ioandelasal):

Chestia e ca nu i-am spus ca vreau sa intretin relati sexuale cu ea si nici nu am obligat o sa imi trimita pize nude

| darrio2007 a răspuns (pentru Varga_Antonio_Robeto_Ionuț_1999):

Daca mama ei nu are dovezi ca tu i-ai cerut asa ceva, nu are ce-ti face. Dacă este cum spui.
Vina este a ei ca s-a dat drept majoră.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Varga_Antonio_Robeto_Ionuț_1999):

Eu iti acord prezumtia de nevinovatie, dar asta nu te ajuta cu nimic. Totul depinde de mama fetei, respectiv faca iti face sau nu plangere penala si daca poate dovedi acuzatiile.

| Anonimul151 a răspuns:

Nu poți intra în conversația blocata? Astfel încât să faci niște screenshot-uri pentru a avea dovezi?

Chiar dacă mama acelei fete te acuză de aceste lucruri, trebuie să și dovedească ca i ai propus sa întrețineți relații intime, ca i ai spus sa îți trimită poze etc...

Dacă nu are, și dacă se dovedește că nu i ai spus și ca fiica ei ti a trimis poze, atunci nu cred ca vei mai avea legătură cu problema asta. Pentru că va fi problema lor...

Răspuns utilizator avertizat