| itinageorgi a întrebat:

Buna! As avea o intrebare, pentru cunoscatori.Anul trecut am iesit din sistemul de protectie sociala,deoarece sunt student si am ales sa continui pe Isr, adica primesc niste banuti lunar daca continui studiile.Intrebare mea este, as putea sa ma angajez in acelasi timp? Afecteaza cu ceva contractul pe care l-am semnat cu statul?

1 răspuns:
| Furnicuta000 a răspuns:

Din cate stiu se poate daca lucrezi part time. Daca vrei sa lucrezi full time si vrei si banii de la stat poti cere angajatorului sa iti faca contract pentru part time si sa primesti restul in mana. Nu e tocmai corect dar oricum e doar pana termini facultatea. Si doar statul nu crede ca poti trai numai din banii dati de el pentru ca orice student are cheltuielile lui