| Bogdan_Mihaela_1996 a întrebat:

As dori sa știu și eu dacă pot sa iau indemnizatie pentru copil, dacă am lucrat 3 ani undeva și acum, lucrez în alta parte și am doar 1 luna și am rămas gravida

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti primi concediu si indemnizatie pentru cresterea copilului pana la 2 ani daca in ultimii 2 ani anteriori nasterii vei avea cel putin 12 luni lucrate. Nu are importanta ca aceste 12 luni le vei avea la un sigur loc de munca, la 2 locuri sau chiar mai multe, perioadele lucrate se insumeaza.